Історія ліцею

Слов’янський професійний машинобудівний ліцей – найстаріша кузня підготовки кваліфікованих робочих кадрів машинобудівної галузі Північно-Донбаського регіону.
  
За свою 70-річну історію ліцей надав трудові путівки до життя десяткам тисяч юнаків та дівчат, залишаючись стартовим майданом для їхнього подальшого життєвого шляху і творчого зросту.
Серед випускників ліцею відомі передовики виробництва, талановиті винахідники і раціоналізатори, керівники підприємств і організацій, суспільні та політичні діячі.
Сучасний ліцей – навчальний заклад, який володіє гарною матеріальною базою, високим інтелектуальним і творчим потенціалом інженерно-педагогічного колективу.
  
Враховуючи потреби народного господарства, попит на ринку праці, ліцей успішно готує молодих спеціалістів основних машинобудівних професій: токарів, фрезерувальників, верстатників широкого профілю, електрогазозварників, електрозварників ручного зварювання, слюсарів із збирання металевих конструкцій, слюсарів-ремонтників, розмітчиків; а також  додаткових професій – операторів комп’ютерного набору, секретарів керівника, конторських службовців бухгалтерії.
Досягати високих показників у теоретичній підготовці учням допомагають добре об лаштовані і повністю укомплектовані сучасними науковими засобами навчання класи й кабінети. Учні також можуть користуватися мережею Інтернета і всіма необхідними електронними засобами бібліотеки.
Для розвитку професійних навиків учнів ліцею надається механічна майстерня з парком у 40 верстатів, електрозварювальна майстерня, слюсарна майстерня, майстерня спеціальних видів зварювання, 2 комп’ютерних класи.
Отримані знання і професійні навички учні закріпляють і вдосконалюють під час виробничої практики на передових машинобудівних підприємствах Північно-Донбаського регіону.
  
Яскравим підтвердженням високої якості загальної і професійної підготовки є перемоги та призові місця в олімпіадах із загальноосвітніх предметів, конкурсах професійної майстерності й технічної творчості, а також високим відсотком випускників ліцею, які вступають до ВУЗів.
Велика увага в ліцеї приділяється вихованню молоді, її фізичному, моральному, естетичному і духовному вдосконаленню. До послуг учнів надається чудово обладнаний спортивний зал, літній спортивний майданчик, футбольне поле.
  
Протягом навчального року проводяться спартакіади з 7 видів спорту. Традиційними стали: День фізичної культури і спорту, День здоров’я, змагання з воєнно-патріотичних видів спорту, козацькі забави.
Ліцей є засновником і організатором змагань із футболу "Дзвони Чорнобиля” – присвячених пам’яті героїв-ліквідаторів Чорнобильської аварії, в яких щорічно беруть участь футбольні команди шкіл і професійно-технічних учбових закладів міст: Слов’янськ, Красний Лиман, Слов’янського та Краснолиманського районів.
Для задоволення фізичних і спортивних потреб учнів створені спортивні секції з волейболу, легкої атлетики. Таке становлення сприяє досягненню учнями ліцею найвищих результатів у міській спартакіаді, а футбольна команда ліцею, є чемпіоном серед професійно-технічних учбових закладів.
Мабуть, кожному зрозуміло,  що без виховання високо естетичного сприйняття, без елементів творчого підходу, будь-яка робота стає повсякденною реальністю.
Враховуючи цей фактор, у ліцеї багато уваги приділяється вихованню естетичних якостей, заохоченню творчих прагнень у всіх видах життєдіяльності.
Разом з учкомом створена творча майстерня, де учні проявляють свої здібності. Протягом багатьох років проводяться конкурси художньої майстерності й прикладного мистецтва, в яких учні ліцею беруть активну.
У творчому центрі працюють вокальний, хореографічний, театральний, режисерський колективи, поетична вітальня.
  
Успішна діяльність цих колективів дозволяє на вищому рівні проводити театралізовані свята, вечори, бали; ставати переможцями й призерами у всіх номінаціях обласних конкурсів художнього та декоративно-прикладного мистецтв.
Мабуть, кожному стає зрозуміло, що кінцевою метою діяльності ліцею є саме працевлаштування випускників.
Керуючись Постановою Кабінету міністрів, адміністрація ліцею за сприянням міського центру зайнятості, між підприємствами, ліцеєм і учнями укладає 3-х сторонні договори, що дає гарантію випускнику ліцею в подальшій реалізації отриманих знань і навиків.
  
З 2011 по 2016 рік з провідними машинобудівними підприємствами регіону, укладені договори, що гарантують повне працевлаштування випускників ліцею.
Таким чином ліцей готовий виконати всі поставлені державою задачі з підготовки кваліфікованих робочих кадрів.