Професії

Верстатник широкого профілю

 
 
 

   З усіх професій, пов’язаних з обробкою металу, найрозповсюдженішою є професія верстатник.

   Учень, працюючи на верстатах різних моделей, обточує циліндричні, конічні і фасонні поверхні, розсвердлює і розточує отвори. При цьому виконує необхідні розрахунки, задає верстату найбільш раціональні та ефективні режими різання.

    Ми навчаємо вільно розбиратися у допусках та посадках, класах точності та чистоти обробки, знанням в області математики, фізики, креслення.

  Гарний зір, зосереджена увага, точні дії рук під час керування верстатом, любов до техніки, широкий світогляд – такі вимоги до тих, хто вирішив стати верстатником.

Електрогазозварник

  За допомогою електрозварки виконуються нероз’ємні з’єднання різних металоконструкцій, зварюються мости та щогли електропередач, цистерни та котли, різні трубопроводи, корпуси тепловозів та морських судів.
   Електрогазозварник добре розбирається у властивостях та призначеннях електродів усіх типів та марок, вміє підбирати потрібний електрод в залежності від якості та товщини металу, в необхідних випадках проводить наплавку зношених поверхонь деталей, зварку дефектів деталей машин, газову різку металу, у процесі зварки підбирає найбільш доцільні режими роботи електрогазозварювального обладнання, визначає зовнішнім оглядом якість швів.

     Щоб оволодіти такою професією як електрогазозварник, наші ліцеїсти здобувають знання з таких предметів як хімія, фізика, креслення. Також вивчають закони електротехніки, основи опору матеріалів. А ще володіють концентрованою увагою, обережністю, чіткою координацією руху, високою чутливістю рук.

Навчання в ліцеї